» » » Правила гандболу

Правила гандболу

Гандбол - дуже популярна гра не тільки в Росії, але і у всьому світі. Сама гра проходить на майданчику прямокутної форми, яка має розмір 40 на 20 м. Обов`язково навколо майданчика, розміром не менше одного метра, уздовж всіх бічних ліній, і як мінімум 2 метри за лінією воріт, повинна знаходитися зона безпеки. Короткі лінії майданчика (між стійками воріт) називаються лініями воріт, або зовнішніми лініями воріт (за воротами). Важливим є те, що всі ці лінії - частина ігрової площі. Ширина лінії воріт між стійками становить 8 см, всі інші лінії мають розмір в 5 см. Розглянемо правила гандболу в загальному вигляді.

команда

Склад команди повинен бути 14 чоловік, але при цьому, з них одночасно на ігровому майданчику може знаходитися не більше, ніж 7, всі інші - це запасні гравці. Обов`язково в команді повинен бути воротар і сама команда спочатку гри повинна складатися не менше, ніж з 5-ти гравців. Запасний же гравець може вступити в гру в будь-який момент, але тільки після того, як основний гравець покине поле. Також заміна може проводитися виключно через лінію заміни команди цих гравців. Кількість замін не обмежена.

У команду можуть також входити, крім гравців, до 4 чоловік офіційних осіб, які внесені до протоколу матчу. Один з цих людей - офіційний представник команди, він має право звернутися до Секундометриста, секретарю і може навіть до суддів. Також він відповідає за те, щоб до складу команди не серед основних гравців, які не серед запасних не було таких, які не мають на це право. Щоб навчитися грати в гандбол, правила гри обов`язково потрібно знати, і намагатися їх не порушувати.

тривалість гри

Для дорослих команд (16 років і старше) матч складається з першого і другого тайму, які тривають по тридцять хвилин і мають 15 хвилин перерви. Для дітей 8 - 12 років: два тайми по 20 хвилин-12-16 років: два тайми по 25 хвилин.

По закінченню перерви команди повинні помінятися сторонами ігрового майданчика. Якщо гра закінчується нічиєю, то призначається додатковий час - це два тайми по п`ять хвилин з 1-хвилинною перервою. Якщо ж перше додатковий час гри так і не виявив переможця, то через 5 хвилин на цьому ж майданчику буде призначено друге додатковий час при тих же умовах. У разі, якщо і друге додатковий час закінчився і рахунок залишається як і раніше однаковим, буде призначена серія 7-метрових кидків. Регламент даних змагань, в залежності від їх типу, може передбачати серію 7-метрових і після закінчення основного часу матчу. При виході м`яча за лінію майданчика, під час гри, час не зупиняється. А при видаленні гравця або нараді суддів, секундомір зупиняють. Коли команда володіє м`ячем, вона має право взяти тайм-аут. Він триває 1 хвилину і під час нього секундомір теж зупиняється.

гра

• використовуючи голову, руки, стегна, коліна і корпус гравці мають право ловити, зупиняти і кидати м`яч;
  • не більше 3-х секунд гравець може утримувати м`яч у себе і робити з ним не більше, ніж три кроки, після чого повинен віддати м`яч, кинувши його або по воротах, або іншому гравцеві, або об підлогу;
  • перетнути кордон воріт в стрибку гравцям дозволено, а торкатися майданчика в їх межах - заборонено;
  • можна блокувати суперника корпусом, перегороджувати йому дорогу руками, зігнутими в ліктях і відбирати м`яч відкритою долонею;
  • без спроб атакувати м`яч розігрувати забороняється;
  • коли м`яч повністю потрапив у ворота і при цьому команда, яка його забила, не порушувала правил - гол зараховується.

Та команда, яка закинула більше м`ячів і вважається переможцем.

покарання

За правилами гандболу, є три види персональних покарань:

• Попередження.
  • Вилучення гравця на 2 хвилини.
  • Вилучення гравця до кінця гри (дискваліфікація).

Покарання ці можуть призначатися не тільки гравцям. Але і офіційним особам.

попередження

Попередження гравець отримує за неспортивну поведінку (невдоволення рішенням судді, порушення правила трьох метрів, коли суперник виконує стандартний кидок, пас ногою нижче коліна)

Протягом однієї гри гравці можуть отримати:

• всі гравці однієї команди: 3 попередження;
  • офіційні особи однієї команди: 1 попередження;
  • гравець- 1 попередження.

Гравцеві вже віддаляється з цієї гри на 2 хвилини попередження не виноситься. А по досягненню максимуму попереджень за подальші порушення застосовується більш сувора форма покарання.

Видалення на 2 хвилини

Гравця видаляють на 2 хвилини в тому випадку, якщо він серйозно порушив правила.

Кожне видалення обов`язково супроводжується жестом судді - він повинен підняти руку з двома випрямленими пальцями. Після цього, гравець, який порушив правила, повинен покинути ігрове поле на 2 хвилини, в цей час команда грає в неповному складі. Якщо ж таке покарання призначене офіційній особі, то людина його представляє залишається на лаві запасних, і до того ж, один з гравців відбуває термін видалення.

Якщо гравець має три рази видаляють по 2 хвилини за одну гру, то після цього йде повна дискваліфікація. Дискваліфікація - це виключення з гри повністю. Вона призначається за грубе порушення правил.

Тепер ви знаєте всі правила гандболу і зможете легко навчитися грати. Якщо вас затягне, так би мовити, і ви не зможете відірватися, значить ви цілком можете займатися цим серйозно. Для цього вам необхідно дізнатися детальніші правила гри, які знайти ви зможете ось тут.