» » » » Чому мене ненавидять?

Чому мене ненавидять?

Чому мене ненавидять?

Люди часто відчувають на собі ворожість зовнішнього світу, і будь-який психолог може підтвердити, що з проблемою: чому мене всі ненавидять, до нього звертається дуже багато пацієнтів, причому незалежно від статі, віку і навіть соціального статусу.

Однак, ненависть - досить сильне почуття, і насправді не так вже й багато людей здатні відчувати його постійно, особливо до людини, який, по суті, не є для них значущим. І якщо до когось не дуже добре ставляться на роботі, уникають його або ігнорують, жартують над ним або намагаються відверто зачепити, якщо він не відчуває підтримку у близьких людей, то мова все ж, вкрай рідко йде про такому сильному почутті, як ненависть . Як правило, в більшості випадків набагато актуальніше буде звучати питання: «чому мені здається, що мені ненавидять», ніж питання, що стосується того, чому мене ненавидять.

Проблеми з самооцінкою

У більшості випадків, навколишня дійсність - це відображення нашого власного ставлення до себе і самосприйняття. І якщо людина відчуває себе незатишно в суспільстві інших людей, якщо він вважає за якихось причин себе гірше, ніж інші, якщо підсвідомо забороняє собі бути щасливим, потрібним і улюбленим, то він буде будувати з оточуючими відносини, які прямо чи побічно послужать підтвердженням того, що він дійсно нікому не цікавий і не гідний доброго ставлення.

Людина може міняти коло спілкування, змінювати місце проживання, роботу, навчання з метою почати нове життя, знайти тих, з ким він зможе побудувати нові відносини, але куди б він не прийшов, все буде повторюватися по одному і тому ж сценарію. Тому що змінювати треба не зовнішні обставини, а своє внутрішнє «Я», свою самооцінку і своє самосприйняття.

Як підвищити самооцінку



Це важка внутрішня робота, яка має на увазі пошук причин заниженої самооцінки, починаючи з самого раннього дитинства, необхідно згадати, все травмуючі моменти, коли ви здавалися собі гірше інших, коли вам було соромно за свою неспроможність, коли ви відчували до себе негативні почуття, коли вас мучило почуття провини. Переоціните ці моменти з точки зору дорослої і впевненого в собі людини, подумайте, чи дійсно ви були такі погані, що заслуговуєте ненависті, в першу чергу, з боку самого себе.

Згадайте і ті моменти, коли у вас виникала думка, що стосується того, а чому мене всі ненавидять? Чи справді навколишні демонстрували до вас ненависть, або ви просто проектували своє власне ставлення до себе? Вчіться розуміти себе, бачити і адекватно оцінювати свої достоїнства і прощати свої недоліки, а також бачити гідності і прощати недоліки інших людей.

Ненависть і любов



Друга проблема, пов`язана з тим, що людині здається, що його ненавидять, може виникати на тлі любовної залежності.

Любовна, або як її ще називають, емоційна залежність, це потреба в спілкуванні і відносинах з конкретною людиною. Від нормальних любовних або дружніх відносин емоційну залежність відрізняє те, що вона є одним з деструктивних, тобто саморуйнівних способів заповнення внутрішньої порожнечі.

Людина нібито розчиняється в об`єкті своєї пристрасті, йому потрібно постійно перебувати поруч, і будь-яку явну або уявну неуважність або нехтування він сприймає як образу. Саме від людей, які страждають любовної залежністю, по кожному дріб`язкового приводу можна почути обговорень теми, що стосується того, а чому вона мене ненавидить?

Любовна залежність дуже сильно відрізняється від любові, в першу чергу тим, що вона руйнує особистість. Залежна людина жертвує своїм часом, силами, фінансами і навіть здоров`ям заради того, щоб бути поруч з предметом своєї залежності. У нього звужується коло життєвих інтересів, він відчуває ейфорію, коли знаходиться поруч, і перебуває в стані депресії, якщо його розлучають з коханим або коханою.

В кінцевому підсумку, предмет зітхань починає уникати спілкування зі своїм шанувальником, так як воно стає занадто обтяжливим. Це служить причиною для нових страждань і переживань з приводу того, а чому він мене ненавидить ?. Людина, позбавлена можливості бачити і спілкуватися з об`єктом своєї любовної залежності дуже страждає. Можливо перебування в депресивному стані йди навіть спроби суїциду.

На жаль, з любовної залежністю дуже важко впорається самостійно, людина сама, а часто і його оточення беруть патологічну залежність за сильні і красиві почуття. Хорошим індикатором в цьому випадку може служити той фактор, чи є ці відносини руйнівними для особистості, і якщо є, то допомога фахівця необхідна, причому не тільки для того, щоб допомогти впоратися з поточним станом, але і для того, щоб навчиться надалі будувати конструктивні відносини, засновані на взаємності.



Увага, тільки СЬОГОДНІ!