» » Як виграти суперечку?

Як виграти суперечку?

Як виграти суперечку?

Сперечатися - це мистецтво, і щоб виграти суперечку, без певних навичок не обійтися. Якими ж способами можна скористатися, щоб перемога залишилася за вами?

  • Отже, перш за все ви повинні попрацювати над самоконтролем. Не володіючи собою, складно донести до суперника аргументи - навіть самі чіткі і переконливі. Поучитесь у лідерів, які виступають публічно, що беруть участь в дискусіях. Як вони тримаються? До кого приходить успіх? До тих, хто вміє себе подати і в суперечці залишається впевненим, спокійним, не підвищує голос.
  • Інший важливий аспект - уміння правильно аргументувати. Це багато в чому визначає успіх в спорі. Вишиковуйте логічні ланцюжки, викладайте свої аргументи чітко, але не перегинаючи палицю: грубості не місце в суперечці.
  • Успіх настане, коли ви твердо переконані у власній правоті. В цьому випадку ви швидко знайдете потрібні аргументи на свою користь. Важливо подавати їх грамотно. Однією лише переконливої мови мало, потрібно вчасно і швидко зреагувати на висловлювання противника.
  • Ще одна важлива порада - вивчіть свого супротивника, його особистість. Який у нього темперамент, до чого він упереджений, у чому його слабкості. У суперечках можна скористатися подібними відомостями.

Як виграти суперечку у повсякденному житті

У сім`ях, парах часто виникають різного роду «побутові» суперечки. Вони можуть стосуватися питань спільного проживання або проведення часу. Є кілька корисних прийомів, як перемогти в суперечці в повсякденному житті.

  • Акцентуйте увагу на інтересах співрозмовника. Наприклад, коли предмет спору між сімейною парою - покупка нових речей для дружини, та може привести наступний аргумент: "Я ж тобі намагаюся: тобі ж набридне, якщо я кожен день буду виглядати однаково?"
  • Іноді корисно зробити різкий випад на кшталт: "І це все твої аргументи? Я навіть слухати їх не бажаю. Коли знайдеш більш вагомі аргументи, тоді й обговоримо."
  • І, нарешті, не забувайте слова Дейла Карнегі, який писав: "Кращий спосіб перемогти в суперечці - не сперечатися".


Якщо ви любите доводити свою точку зору в дискусіях і шукаєте привід для суперечки, прочитайте статтю На що посперечатися.



Увага, тільки СЬОГОДНІ!